Komenda Miejska PSP w Koszalinie ogłosiła długo wyczekiwany przetarg na budowę nowej strażnicy dla Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1.

Nowa strażnica koszalińskiej jedynki powstanie na działce przy skrzyżowaniu ulic Fałata i Monte Cassino. Będzie to budynek o powierzchni użytkowej 2040 m2 składający się z dwóch części:

Część pierwsza: hala garażowa na 12 samochodów ratowniczo – gaśniczych i specjalnych, magazyny, warsztat, pracownia nurkowa , myjnia i wieża do suszenia węży o wysokości 11 metrów.

Część druga to budynek dwukondygnacyjny. Na parterze zlokalizowane będzie zapasowe stanowisko kierowania/dyżurka, węzeł szatniowo-sanitarny, sala dydaktyczna, sala edukacyjna, toalety, pralnia, suszarnia itp. Na piętrze zaprojektowano pokoje Dowódcy JRG, Zastępcy Dowódcy JRG, pokoje 3 i 4-osobowe do wypoczynku, jadalnie, kuchnie, siłownie, serwerownie i toalety.

W ramach inwestycji na terenie działki powstanie również hala magazynowa, tor przeszkód, boisko wielofunkcyjne i wspinalnia.

Przedmiotem postępowania jest pierwszy etap budowy polegający na wykonaniu stanu surowego otwartego. Kolejne etapy będą realizowane w latach 2019-2020, w sumie budowa pochłonie ponad trzynaście milionów złotych.

o autorze

Redakcja/Łukasz