Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu ogłosiła postępowanie przetargowe na dostawę dziewięciu ciężkich samochodów ratownictwa technicznego. Zamówienie zostało podzielone na dwie części.

Pierwsza dotyczy dostawy siedmiu samochodów z napędem 4×4, silnikiem o mocy minimum 320 kW i kabiną w układzie siedzeń 1+1+1 i zabudowa w układzie skrytek 3+3. Z tyłu pojazdu zamontowany żuraw o maksymalnym wysięgu 10 metrów i udźwigu 1500 kg. Samochody będą wyposażone m.in. w generator prądu, trzy zestawy narzędzi hydraulicznych, podpory stabilizacyjne, zestaw poduszek pneumatycznych, zestaw pilarek, młoty udarowo – obrotowe, elektronarzędzia, zestaw narzędzi nieiskrzących, podręczny sprzęt burzący, lanca tlenowa do cięcia termicznego, zestaw PSP-R1, defibrylator AED, kamera termowizyjna, mierniki i detektory.

Trafią do komend powiatowych i miejskich PSP w Białymstoku, Brzegu, Chrzanowie, Gdańsku, Rybniku, Bielsku-Białej i Pile.

Druga część dotyczy dostawy dwóch samochodów z napędem 8×4,8×6 lub 8×8 i silnikiem min. 290 kW. Za kabiną zamontowany żuraw udźwigu 6 ton przy zasięgu 19 metrów z możliwością zastosowania dodatkowych komponentów tzw. bocian, wyciągarka, widły, chwytak, czerpak itp. Wraz z pojazdem powinien być dostarczony sprzęt tj. szekle, sprzęt ostrzegawczy, zestaw kluczy pneumatycznych, młoty, zawiesia, hol sztywny i zestaw podkładów drewnianych.

Użytkownikami końcowymi będzie Komenda Miejska PSP we Wrocławiu i Lublinie.

Oświetlenie pojazdów: belka LED, po dwie lampy kierunkowe z przodu i na każdym boku pojazdu, z tyłu dla części A jedna lampa, a dla części B dwie lampy kierunkowe.

Termin dostawy do koniec marca 2018 roku.

Zamówienie o wartości blisko 20 mln złotych jest realizowane w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I”.

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl