Śląska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła postępowanie przetargowe na dostawę samochodów specjalnych z drabiną.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa szesnastu samochodów specjalnych na podwoziu 4×2 i silnikiem o mocy min. 210 kW oraz drabiną mechaniczną o wysokości ratowniczej minimum 30 metrów i koszem ratowniczym o udźwigu min. 400 kg.

Każdy pojazd powinien być wyposażony w sprzęt zgodnie ze Standardem wyposażenia dla samochodu SD wydanym przez Komendę Główną PSP oraz działko wodno-pianowe o wydajności 2400 l/min.

Oświetlenie ostrzegawcze: dwie lampy na dachu kabiny, jedna z tyłu i po dwie lampy kierunkowe z przodu i na każdym boku pojazdu.

Samochody do końca października 2018 roku trafią do komend miejskich/powiatowych PSP w Miliczu, Zgorzelcu, Wieruszowie, Warszawie (2 szt.), Otwocku, Nowym Dworze Mazowieckim, Tarnowskich Górach, Cieszynie, Nowym Tomyślu, Jarocinie, Grodzisku Wielkopolskim, Złotowie, Chodzieży, Gostyniu i Kępnie.

Zamówienie jest realizowane w ramach projektu ‘Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych’, jego wartość to blisko 40 mln złotych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pod koniec przyszłego roku Państwowa Straż Pożarna wzbogaci się o 38 samochodów specjalnych z drabiną mechaniczną o wysokości 30, 37 i 40 metrów.

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl