W dniu dzisiejszym, chwilę przed godziną 12:00 do Miejskiego Stanowiska Kierownia w Olsztynie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Ryn Reszelski (woj. warmińsko-mazurskie). Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej, a także sześć okolicznych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po chwili pierwsze jednostki były już na miejscu. W wyniku rozpoznania stwierdzono, że spod blacho-dachówki wydobywa się gęsty dym, a ogień dynamicznie rozwija się na poddaszu. Rozwinięto dwie linie gaśnicze. Sprawiono drabinę, dzięki której jeden z prądów wody podano przez okno na poddaszu.

Ogień po chwili został zlokalizowany oraz stłumiony. Szybka akcja strażaków udaremniła jego rozprzestrzenianie. Przystąpiono do częściowej rozbiórki dachu, w celu sprawdzenia, czy nie ma dalszych zarzwia ognia, a miejsce to zostało dokładnie przelane. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Działaniami na miejscu zdarzenia dowodził dowódca JRG w Biskupcu. W akcji łącznie uczstniczyło 10 zastępów straży pożarnej, w tym 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej spoza powiatu.

Foto: Wojtek Bordenko
Źródło: RescueOlsztyn

o autorze

Redakcja