Rzecznik prasowy nowym stanowiskiem służbowym w PSP

Foto. Łukasz Rutkowski

Pod koniec marca wejdą w życie znowelizowane przepisy zakładające utworzenie w Państwowej Straży Pożarnej nowego stanowiska służbowego – rzecznik prasowy.

Stanowisko rzecznika prasowego wprowadzone zostanie w ramach nowelizacji rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej.

Rzecznik będzie stanowiskiem służbowym w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Komendach Wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej, Szkole Głównej Służby Pożarniczej, Centralnej Szkole PSP w Częstochowie, Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy oraz Szkołach Aspirantów PSP w Poznaniu i Krakowie.

Zgodnie z przepisami funkcjonariusz pełniący służbę na stanowisku rzecznika prasowego powinien posiadać dziesięcioletni staż służby i maksymalny stopień – starszy brygadier.

Stanowisko rzecznika prasowego tworzy się z myślą o osobach posiadających określone kwalifikacje oraz ponadprzeciętne predyspozycje i umiejętności w zakresie kontaktów Państwowej Straży Pożarnej z mediami i w zakresie prewencji społecznej – napisano w uzasadnieniu.

Exit mobile version