Dzisiaj około godziny 6:00 w miejscowości Rzędzianowice koło Mielca (woj. podkarpackie) samochód ciężarowy zderzył się z autobusem PKS relacji Słupiec-Mielec.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 983 z drogą powiatową. Początkowo policja podała, iż rannych jest 10 osób. Niestety, ragiczny bilans powiększył się. W akcji ratunkowej brał udział helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Aktualnie mówi się o 13 osobach poszkodowanych, w tym dwóch ciężko. Wśród rannych nie było dzieci.

Ranni zostali przewiezieni do szpitala w Mielcu. Są przytomni. Wśród poszkodowanych są obaj kierowcy. – poinformował Jacek Kocan z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

Kierujący pojazdami zostali przebadani na obecność alkoholu we krwi. Obaj byli trzeźwi. Według wstępnych ustaleń podkarpackiej policji wynika, iż kierowca ciężarówki wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu autobusowi.

Droga jest całkowicie zablokowana. Na miejscu wyznaczone są objazdy: jadących od Mielca – na Trzcianę, natomiast ze strony Borowej – przez Czermin.

foto: KP PSP Mielec

o autorze

Redakcja