Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeplinie po raz pierwszy byli organizatorem zabawy sylwestrowej, gdzie strażacy, mieszkańcy oraz inne osoby zaproszone na uroczystość mogły przywitać nowy – 2009 rok. Zabawa odbyła się w budynku tamtejszej Szkoły Podstawowej i trwała do samego rana.

Była to uroczystość szczególna, między innymi z tego powodu, iż zarząd OSP Rzeplin postanowił korzystając z tej okazji pożegnać swojego wieloletniego ochotnika, druha Mariana Świerczka, który przeszedł na zasłużony odpoczynek. Po uroczystych podziękowaniach, przekazaniu dyplomu oraz upominku dla Pana Mariana Świerczka, goście wznieśli toast oraz przystąpili do zabawy, która zakończyła się dopiero wczesnym rankiem.

Na prośbę zaprzyjaźnionego Polskiemu Serwisowi Pożarniczemu Sebastiana Lewickiego – Naczelnika OSP Rzeplin, prezentujemy krótki tekst, którym za pośrednictwem naszego serwisu, ochotnicy również chcieliby podziękować odchodzącemu druhowi, jakże istotnemu dla ich jednostki.

[galeria=5,prawa]”…Na początku lat 60. Pan Świerczek wstąpił do zawodowej straży pożarnej i pracował w obecnej Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 9 , gdzie pełnił funkcję kierowcy. Przepracował On w straży dwadzieścia lat. Do OSP Rzeplin wstąpił 13.02.1965 i przez 43 lata pełnił funkcje naczelnika straży, następnie prezesa. Pod koniec swej służby był również kierowcą. Funkcje czynnego druha pełnił do dnia 30.09.2008 r. Przez te wszystkie lata był wielokrotnie odznaczany: Wzorowy kierowca 1971; Strażak wzorowy 1979; Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa 1988; Srebrny 1990; Złoty 1996; Za wysługę lat 35/2001, 40/2007…”

Druhowi Marianowi Świerczkowi – z wielkimi podziękowaniami za bezinteresowną, wieloletnią, znaczącą służbę naszej OSP – druhowie dziękują.

Opracowanie – Tomasz Pluta

o autorze

Redakcja