Wczoraj w godzinach porannych na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, Okulickiego i Witosa w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz Pogotowie Ratunkowe.

Po chwili na miejsce zdarzenia dotarły służby ratunkowe, które w wyniku rozpoznania potwierdziły informację o wypadku drogowym, poinformowali o samochódzie leżącącym w wyniku zderzenia na boku. Z tego pojazdu marki Renault ratownicy ewakuowali cztery osoby. Wszystkie te osoby zostały zaopatrzone medycznie i przetransportowane zespołami pogotowia ratunkowego do szpitala ze względu na odniesione obrażenia. Z drugiego pojazdu nikt nie doznał obrażeń i nie wymagał hospitalizacji.

Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu do zdarzenia doszło kiedy to kierowca renówki nie zatrzymał się na skrzyżowaniu na czerwonym świetle. Gdy pojazd wjechał na skrzyżowanie z impetem uderzył w jego lewy bok drugi z pojazdów – w wyniku tego renówka wywróciła się na bok. Kierujący, który nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej miał blisko dwa promile alkoholu w organiźmie. Dokładne przyczyny tego zdarzenia drogowego bada policja.

o autorze

Redakcja