Dzisiaj, około godziny 15:00 rzeszowscy strażacy zakończyli poszukiwania trwające już drugi dzień. Strażacy z JRG 2 Rzeszów, Posterunku Stałego JRG 2 w Dynowie oraz skierowana do pomocy grupa z Przemyśla przeczesywała dno i brzeg rzeki Wisłoki.

Działania strażaków rozpoczęły się w sobotę rano około godziny 9:00. Grupa ratownictwa wodnego wraz z płetwonurkami została skierowana w okolice Wisłoki przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie. Do pomocy przyjechała grupa ratownictwa wodnego z Przemyśla, posiadająca sonar, który miał pomóc w przeczesywaniu dna rzeki.

&

W sobotę działania strażaków zakończono koło godziny 16:00 ze względu na zapadające ciemności. Poszukiwania wznowiono dziś około godziny 9:00. Do poszukiwania używano łódek, a nurkowie schodzili pod wodę. Poszukiwania nie przyniosły żadnego rezultatu. Zakończono je po godzinie 15:00. Dalszym tokiem sprawy zajmuje się policja.

Zaginiony, którego szukali strażacy to 20-letni Łukasz Pietryka. Zaginął on 8 lutego. Ostatni raz widziano go w okolicach delikatesów Frac przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie około godziny 23:00.

&

Zaginiony ubrany był w czarną kurtkę do pasa, niebieskie jeansy i czarne buty sportowe. Łukasz Pietryka ma około 175 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, krótkie włosy blond.

Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego policja prosi o zgłaszanie do Wydziału Kryminalnego KMP w Rzeszowie, tel. 017 858 3224 lub tel. alarmowy Policji – 997.

o autorze

Redakcja