Dzisiaj około godziny 14:20 jadący alarmowo do wypadku zastęp z JRG 2 Rzeszów zderzył się z dwoma samochodami osobowymi na skrzyżowaniu ulic płk. Leopolda Lisa-Kuli i Jagiellońskiej w Rzeszowie.

Strażacy jechali do wypadku w Jasionce k. Rzeszowa, w którym rannych zostało sześć osób. Niestety, doszło do wypadku z ich udziałem. Samochód uprzywilejowany jadący na sygnałach przez skrzyżowanie na czerwonym świetle zderzył się z prawidłowo jadącym na zielonym świetle samochodem osobowym marki Renault. Następnie uderzył w kolejny samochód osobowy marki Ford. Kierowca samochodu bojowego stracił panowanie nad pojadem, gdyż urwało mu się koło.

Zdarzenie miało miejsce 100 metrów od Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Rzeszów. Samochód bojowy, który uległ uszkodzeniu to SCRt Scania G420CB/ISS Wawrzaszek. Samochód wyprodukowany został w 2011 roku.

W wypadku ranne zostały dwie pasażeki podróżujące samochodami osobowymi. Z lekkimi obrażeniami zostały przewiezione do miescowego szpitala. Na szczęście ratownikom nic się nie stało. Postępowanie ustali kto ponosi odpowiedzialność za wypadek.

Foto: nowiny24.pl

o autorze

Redakcja