Dzisiaj, tuż przed godziną 16:00 na skrzyżowaniu Lisa Kuli z Jagiellońską w Rzeszowie doszło do zderzenia karetki pogotowia z samochodem osobowym. W wyniku tej kraksy ucierpiały dwie osoby. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany zastęp GBA z oddalonej o 100 metrów od miejsca wypadku JRG 1 Rzeszów.

Do zdarzenia doszło kiedy w jadącą alarmowo karetkę od strony ul. Dąbrowskiego uderzyła w terenówkę wyjeżdżającą z ul. Jagiellońskiej. W wyniku zderzenia ucierpiały dwie osoby, które zostały przewiezione do szpitala. Ich stan nie jest poważny. Poszkodowani to kierujący karetką pogotowia oraz kierowca terenówki marki Nissan.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Dalsze prace prowadzi policja, która swoje działania na miejscu wypadku zakończyła dopiero przed godziną 18:00. W związku z dużym natężeniem ruchu, policja musiała kierować ruchem. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane.

Warto zaznaczyć, że rok temu na tym samym skrzyżowaniu w identycznych okolicznościach doszło do wypadku jadącego alarmowo GBA z rzeszowskiej dwójki oraz radiowozu policji.

o autorze

Redakcja