Do niecodziennej sytuacji doszło na drodze krajowej nr 17 na Mazowszu. 26-letni mężczyzna rzucił kamieniem w jadący wóz strażacki z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Otwocku.

Jak informuje policja zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Ostrów. Otwoccy strażacy wracali z wypadku, do którego doszło na krajowej 50-tce. W pewnej chwili  w przednią szybę uderzył prawdopodobnie kamień. Kierowca natychmiast zatrzymał wóz. Na szybie pojawiło się pęknięcie. Na poboczu drogi znajdował się mężczyzna, który chwiejnym krokiem próbował się oddalić.

Strażacy wezwali policjantów, uniemożliwiając mężczyźnie ewentualną ucieczkę. Po chwili na miejscu pojawiła się załoga patrolowa z Otwocka. Mundurowi przejęli podejrzanego i zawieźli go do komendy. Zatrzymanym to 26-letni mieszkaniec Otwocka, wracał z wesela do domu. Był pijany, badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu.

Kiedy mężczyzna wytrzeźwiał usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia szyby w wozie strażackim. Przyznał się do rzucenia kamieniem w kierunku nadjeżdżającego strażackiego auta i zgodził się na zapłacenie grzywny oraz pokrycie kosztów związanych z naprawieniem wyrządzonej szkody. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania.

Foto. KP PSP Otwock

o autorze

Redakcja/Łukasz