Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie ogłosiła dwa przetargi na dostawę samochodu ratowniczo – gaśniczego i kontenera.

Przedmiotem pierwszego postępowania jest dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego kategorii drugiej – uterenowiony na podwoziu z napędem 4×4, silnikiem o mocy min. 270 kW, automatyczną lub automatyzowaną skrzynią biegów i kabiną 6-osobową. Zabudowę należy wykonać z materiałów odpornych na korozję, dach w formie podestu roboczego.

Wóz powinien zostać wyposażony w zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę o wydajności min. 3500 l/min przy ciśnieniu 8 bar, linię szybkiego natarcia, wciągarkę o uciągu min. 9000 kg i działko wodno-pianowe o wydajności 800-3200 l/min. Do tego sprzęt: 6 kpl. aparatów powietrznych z maską i sygnalizatorem bezruchu, armatura wodno-pianowa, drabiny, agregat prądotwórczy, agregat oddymiający, hydrauliczny wyważasz do drzwi i zestaw narzędzi hydraulicznych składający się z rozpieracza, nożyc, agregatu zasilającego, węży, piły ręcznej do cięcia szyb, nóż do pasów i zestaw do zabezpieczenia poduszki powietrznej.

Wraz z samochodem należy dostarczyć również trzy agregaty oddymiające, skokochron, zestaw poduszek pneumatycznych z osprzętem, trójnóg ratowniczy i zestaw do ratownictwa wysokościowego.

Drugie postępowanie polega na dostarczeniu kontenera dla Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej KRAKÓW-5. Jego wnętrze ma być przystosowane do transportu sprzętu do katastrof budowlanych, drewna, płyt OSB i podpór aluminiowych.

Nowy samochód powinien zostać dostarczony do Krakowa w grudniu, natomiast kontener w listopadzie br.

Foto Marcin Kuś/krakow112.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz