W sobotę po godzinie 1.30 w nocy do Stanowiska Kierowania KM PSP w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o samochodzie leżącym w rzece Dłubnia na pograniczu Raciborowic i Batowic.

Jako pierwsi na miejscu pojawili się druhowie z Raciborowic, którzy zastali w rzece leżący na dachu samochód osobowy, w środku znajdowały się dwie osoby.

Po dojeździe pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia, ratownicy natychmiast weszli do rzeki i stwierdzili obecność dwóch nieprzytomnych osób wewnątrz samochodu. Przez rozbitą prawą tylną szybę rozpoczęto ewakuację poszkodowanych. W momencie dojazdu ZRM strażacy z OSP Raciborowice przetransportowali pierwszego mężczyznę do brzegu rzeki. Wspólnie z ratownikami PSP wyciągnięto drugą osobę z samochodu i obie przekazano ZRM – informuje Komenda Miejska PSP w Krakowie.

Ratownicy medyczni stwierdzili, że osoby poszkodowane znajdują się w głębokiej hipotermii i zostały przetransportowane do szpitali.

Po wykonaniu czynności przez biegłego i prokuratora samochód został wyciągnięty z rzeki przy użyciu SCRt z JRG 2 Kraków.

Foto. OSP Raciborowice

 

o autorze

Redakcja/Łukasz