Samochody dla strażaków z Nowego Dworu Mazowieckiego

W środę odbyło się oficjalne przekazanie samochodów dla Komendy Powiatowej PSP i Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Mazowieckim została doposażona w fabrycznie nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy. Jest to Scania P370 z zabudową firmy Szczęśniak.

Jest on wyposażony w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 5000 litrów oraz 500 litrów na środek pianotwórczy, autopompę o wydajności 3761 l/min przy ciśnieniu 8 barów, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy, instalację zraszaczową i wyciągarkę.

Zastąpił ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy MAN TGM 18.340 z 2011 roku, który został przekazany strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Posiada on zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 500 litrów i autopompę o wydajności 3200 litrów na minutę.

W uroczystości udział wzięli m.in. Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Piotrowski, kierownictwo Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Mazowieckim, samorządowcy i strażacy z obu jednostek.

Exit mobile version