Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie w imieniu swoim i innych komend wojewódzkich ogłosiła przetarg na dostawę samochodów typu P-gaz.

Przedmiotem postępowania jest dostawa dwudziestu średnich samochodów specjalnych ze sprzętem ochrony dróg oddechowych.

Wymagane jest podwozie z napędem 4×2, silnikiem o mocy nie mniejszej niż 180 kW, automatyczną skrzynią biegów i kabiną dwuosobową. Zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję i podzielona na dwie części:

Część serwisowa wyposażona m.in. w stół roboczy, stanowisko do mycia masek ze zbiornikiem wody 30 litrów, regały i fotel obrotowy.

Część ładunkowa. Powinna zostać wyposażona w min. 7 wózków do transportu butli, kompresora i aparatów powietrznych. Dostęp do wnętrza przez windę załadowczą z tyłu.

Każdy samochód będzie przewoził m.in.: stół składany, butle stalowe na sprężone powietrze 6,8 l – 48, aparaty oddechowe nadciśnieniowych – 12, maski oddechowe – 20, butle kompozytowe 6,8 l – 12, sygnalizatory bezruchu – 12, system łączności do masek – 12, zestaw ratownictwa medycznego R0, agregat prądotwórczy, kompresor do ładowania butli, komputerowe stanowisko kontrolno-pomiarowe do badań aparatów i masek, laptop, myjkę do masek, suszarkę do masek i sprzęt warsztatowy.

Odbiorcy:

KP/M PSP Złotoryja, Bydgoszcz, Chełm, Gorzów Wielkopolski, Łódź, Oświęcim, Radom, Płock, Krosno, Gdańsk, Bytów, Katowice, Bielsko-Biała, Kielce, Olsztyn, Elbląg, Chodzież, Słupca, Szczecin i Koszalin.

Całe zamówienie powinno zostać zrealizowane do kwietnia 2021 roku, ale najwcześniejszym możliwym terminem odbioru samochodów jest 15 lutego 2021 r.

Foto. Grzegorz Fortuna

o autorze

Redakcja/Łukasz