Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie ogłosiła dzisiaj przetarg na dostawę samochodów wężowych.

Przedmiotem postępowania jest dostawa dwóch samochodów wężowych klasy SW-3000.

Zamawiający wymaga podwozia z napędem 6×6, silnikiem o mocy nie mniejszej niż 300 kW, automatyczną lub zautomatyzowaną skrzynią biegów, kabiną przystosowaną do przewozu trzech osób i skrzynią ładunkową z demontowalną plandeką.

Skrzynia ładunkowa ma być wyposażona w system typu interkom, cztery jednakowe pojemniki kratowe do transportu węży W-110, skrzynię lub regał na sprzęt pożarniczy, który w części zostanie dostarczony przez wykonawcę.

Dodatkowo każdy samochód należy wyposażyć w wyciągarkę hydrauliczną o sile uciągu nie mniej niż 80 kN i żuraw hydrauliczny umieszczony pomiędzy kabiną a skrzynia ładunkową na ramie pośredniej o udźwigu min. 2700 kg przy wysuwie 4m i 1300 kg przy wysuwie 8 m. Wraz z żurawiem należy dostarczyć zawiesia linowe, tekstylne, pasowe, do podnoszenia europalet i podkłady pod podpory.

Zgodnie z dokumentacją samochody do końca października 2021 roku trafią do Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie i Piszu. Obie komendy posiadają obecnie wysłużone samochody wężowe SW-2000 Star 266.  

Zakup jest realizowany w ramach projektu „Zapobieganie oraz usuwanie skutków zmian klimatu poprzez zakup pojazdów i sprzętu pożarniczego do walki z pożarami lasów” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska Rosja 2014-2020.

Foto. Szczęśniak

o autorze

Redakcja/Łukasz