Pomorska Komenda Wojewódzka PSP w imieniu swoim i innych komend ogłosiła przetarg na dostawę samochodów ratowniczo – gaśniczych z funkcją cięcia.

Przedmiotem postępowania jest dostawa siedmiu średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych z funkcją cięcia na podwoziu z napędem 4×4, manualną lub automatyczną skrzynią biegów, silnik o mocy min. 220 kW i kabiną sześcioosobową. Zabudowę należy wykonać z materiałów odpornych na korozję.

Na wyposażeniu między innymi: zbiornik wody o pojemności min. 2000 – 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompa A16/8-2,5/40, system piany sprężonej, linia szybkiego natarcia, system gaśniczo-tnący o wydajności min. 58 dm3/min ze zbiornikiem na proszek cierny min. 10 dm3, agregat prądotwórczy, wciągarka, armatura wodno-pianowa, sprzęt burzący, zestaw narzędzi hydraulicznych, pilarki itp.

Odbiorcy

Samochody trafią do komend powiatowych i miejskich w Gdańsku, Krośnie Odrzańskim, Staszowie, Oświęcimiu i Kołobrzegu oraz do Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie i Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy.

Całe zamówienie powinno zostać zrealizowane do końca listopada 2021 roku.

W 2018 roku Państwowa Straż Pożarna kupiła osiem takich samochodów, dostawcą była firma Bocar. Wtedy za jeden samochód trzeba było zapłacić około 1 mln 448 tys. zł.

o autorze

Redakcja/Łukasz