Wczorajszego dnia strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Ustrzykach Dolnych otrzymali zgłoszenie o uwięzionych sarnach, w zbiorniku należącym do wyciągu narciarskiego Laworta SKI.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu, przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i podjęto decyzję o zadysponowaniu drugiego zastępu, ze względu na pokryte folią strome zejście do zbiornika. Jak okazało się w trakcie rozpoznania w zbiorniku utknęła młoda sarenka oraz koziołek.

Ratownicy ubrani w suche skafandry do ratownictwa wodnego, asekurowani za pomocą lin oraz wyposażeni w odpowiedni sprzęt udali się na tafle lodu zbiornika. Wykorzystując siatkę złapano zwierzęta i ewakuowano w bezpieczne miejsce, w którym lekarz weterynarii ocenił ich stan fizyczny. Zwierzęta wypuszczone zostały do pobliskiego lasu, ze względu na stan nie zagrażający ich zdrowiu.

Na miejscu zdarzenia obecni byli również przedstawiciele Fundacji „Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt” którzy przyczynili się w sprawny przebieg akcji.

KP PSP Ustrzyki Dolne

o autorze

Redakcja