W czwartek, 8 lutego do podziału bojowego Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie został wprowadzony nowy wóz.

Jest to średni samochód ratowniczo-gaśniczy zabudowany przez firmę Wawrzaszek ISS na podwoziu Scania P320 z napędem 4×2. Zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję w układzie skrytek 3+3+1.

Na wyposażeniu znajduje się między innymi zbiornik wody o pojemności 2000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 200 litrów, autopompa o wydajności 2500 litrów przy ciśnieniu 8 bar, linia szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy, armatura wodno-pianowa, zestaw narzędzi hydraulicznych, zestaw PSP-R1, aparaty ODO, agregat prądotwórczy, wentylator elektryczny, kamera termowizyjna, działko wodno-pianowe oraz inny sprzęt przewidziany dla GBA 2/16 i samochodu dysponowanego w pierwszej kolejności do zdarzenia.

Scania kosztowała prawie 900 tysięcy złotych, a jej zakup był współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Otrzymała numery operacyjne 259[K]21.

Więcej o nowych numerach operacyjnych w Szkole Aspirantów przeczytacie tutaj

Foto. facebook.com/jrgsakrakow/

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl