Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiźnie dzisiaj oficjalnie otrzymali nowy wóz strażacki, jedyny taki w województwie podlaskim.

Samochód został zabudowany przez firmę Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych na podwoziu Scania P410 XT 6×6 z kabiną sześcioosobową. Wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 8390 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 845 litrów, autopompę o wydajności 6500 litrów na minutę, działko wodno-pianowe o wydajności 3200 litrów na minutę. W jednostce zastąpił wysłużonego Jelcza. Jest to jedyny taki wóz w województwie podlaskim.

Scania kosztowała 1 mln 150 tysięcy złotych brutto, z czego 840 tysięcy złotych to otrzymane dotacje z różnych źródeł, a pozostałe 310 tysięcy złotych wyłożyła gmina Wizna z własnego budżetu.

Oficjalne przekazanie odbyło się dzisiaj przed remizą OSP Wizna. W uroczystości udział wzięli m.in. Jarosław Zieliński – poseł, a jeszcze kilka tygodni temu wiceminister w MSWiA, nadbyg. Jarosław Wendt – Podlaski Komendant Wojewódzki PSP, samorządowcy i strażacy z okolicznych jednostek.

 – Jest to naprawdę ogromny krok naprzód, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nie tylko mieszkańców gminy Wizna, ale też mieszkańców sąsiednich gmin – powiedział wójt Mariusz Soliwoda.

Foto. mylomza.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz