Sejm zdecydował w czwartek o skierowaniu projektu autorstwa strażaków OSP ws. ‚dodatku’ do prac w komisjach.

Prezydium Sejmu zdecydowało, że projekt trafi do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, dodatkowo w głosowaniu posłowie zagłosowali za skierowaniem projektu do dwóch Komisji tj. Finansów i Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Przeciw skierowaniu projektu do komisji byli tylko co ciekawe wszyscy posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego i po jednym z Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

AKTUALIZACJA: „PSL było przeciwko dodatkowemu kierowaniu do Komisji, aby niepotrzebnie nie wydłużać czasu procedowania nad projektami. Według stanowiska przedstawionego na debacie KP PSL jest za możliwie jak najszybszym przebiegiem prac legislacyjnych.” – wpis Związku OSP RP na Facebooku.

Projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw polega na wprowadzeniu dodatku do emerytury dla osoby, która była co najmniej 10 lat członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej. Dodatek wynosiłby 20 złotych za każdy udokumentowany rok, podczas którego strażak brał bezpośredni udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych. Stosowane zaświadczenie wydawałby wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

o autorze

Redakcja/Łukasz