Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator to urządzenie, które po podłączeniu elektrod do klatki piersiowej poszkodowanego analizuje rytm serca i określa czy poszkodowany wymaga defibrylacji.

Defibrylatory można nabyć na stronie sklepu internegowego firmy Sendpol. Użycie defibrylatora AED w celu ratowania życia zawsze wiąże się z koniecznością zakupu kompletu nowych baterii i elektrod. Firma włączona jest w program bezpłatnej wymiany zużytych elektrod AED w defibrylatorach Samaritan PAD.

Pamiętajcie, iż defibrylator nie wymaga przeglądów. Wystarczy pamiętać o tym, aby miał ważną baterię Pad-Pak, którą wymienia się raz na 4 lata.

Dla pewności, że urządzenie działa poprawnie, raz w tygodniu należy sprawdzić, czy wskaźnik stanu miga na zielono mniej więcej co pięć sekund. Jeśli nie miga na zielono lub miga na czerwono należy wymienić zestaw Pad-Pak.

Firma Sendpol prowadzi również szkolenia z zakresu obsługi AED. Zajęcia dla osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych prowadzone są w sposób teoretyczny oraz z wykorzystaniem defibrylatora treningowego. Ponadto istnieje możliwość wynajęcia takiego defibrylatora, bądź kupna w bardzo atrakcyjnej cenie. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę WWW.

Sendpol często godzi się na płatność odroczoną przelewem dla jednostek budżetowych oraz WOPR czy GOPR. Wszystkich zaiteresowanych zapraszamy do sklepu internetowego. Towar wysyłany jest z Polski.

Defibrylator AED Samaritan PAD 350 P (5 230 zł brutto)

Defibrylator półautomatyczny wykorzystujący dwufazową falę defibrylacyjną SCOPE Biphasic niskoenergetyczną z automatycznym doborem amplitudy, długości impulsu i energii wyładowania zależnie od impedancji pacjenta.

W zestawie znajdują się dwie baterie Pad-Pak: dorosły + dziecko. Komunikaty są w języku polskim.

Defibrylator dwufazowy LIFELINE (5 699 zł brutto)

Defibrylator dwufazowy LIFELINE z baterią 7 letnią! Bardzo prosty w użyciu defibrylator AED, prowadzący ratownika przez wszystkie etapy
BLS/AED w języku polskim. Przeznaczony do użycia przez osoby nie posiadające fachowej wiedzy medycznej.

o autorze

Redakcja