Pięć pożarów w ciągu kilku dni odnotowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie w miejscowości Nowy Skarżyn.

Seria rozpoczęła się w nocy z 13 na 14 października. Wówczas Nowym Skarżynie spłonął drewniany dom mieszkalny. We wtorek i środę strażacy gasili pożary na terenie kompleksu leśnego pomiędzy Krajewem Białym a Nowym Skarżynem. Spaleniu uległo kilkadziesiąt arów ściółki leśnej.

Do kolejnych pożarów doszło wczoraj. Około godziny 18.40 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Zambrowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianej stodoły w Nowym Skarżynie. W środku znajdowały się między innymi płody rolne i drobny sprzęt rolniczy. Budynek spłonął doszczętnie.

Po zakończeniu działań i powrocie do jednostek zambrowska PSP otrzymała kolejne zgłoszenie, że pali się drewniany budynek gospodarczy… na tej samej posesji. Również i tym razem budynek spłonął całkowicie.

We wszystkich pożarach udział brały zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Zambrowie i Ochotnicze Straże Pożarne ze Starego Laskowca, Starego Skarżyna i Zbrzeźnicy.

W tej chwili Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie nie potwierdza czy na terenie Nowego Skarżyna grasuje podpalacz. Przyczyny powstania pożarów badają policjanci.

Foto. OSP Stary Laskowiec

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl