Od początku roku wielokrotnie żuromiński strażacy borykali się z wypadkami na drodze. Najczęściej były one spowodowane trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz ludzką bezmyślnością. Strażacy apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

14 lutego o godzinie 7:45 pod Lubowidzem od strony Żuromina zderzyły się ze sobą ciągnik siodłowy Scania i osobowa Mazda 626. Jadący od strony Żuromina TIR nagle złapał pobocza, po czym zaczął się ślizgać na zaśnieżonej nawierzchni. Rozpędzona ciężarówka wpadła na nadjeżdżającą z naprzeciwka Mazdę 626. Ta, wpadła do rowu. Na szczęście pasażerce samochodu osobowego nic się nie stało, a kierowca doznał obrażeń nogi.

20 lutego około godziny 11:40 doszło do tragicznego wypadku. Na granicy powiatów żuromińskiego i mławskiego Opel Corsa wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Na miejscu zginęła 53 – letnia mieszkanka Żuromina. Prawdopodobnie przyczyną wypadku były nieprzyjazne warunki atmosferyczne.

27 lutego około godziny 16:30 na trasie Żuromin – Bieżuń doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Najprawdopodobniej kierowca Mercedesa wymusił pierwszeństwo. Na szczęście nikt nie doznał większych obrażeń ciała.

&&

26 marca po godzinie 10:50 rano , na drodze między Zieloną a Kuczborkiem, na wysokości Przyspy doszło do tragicznego wypadku. Na miejscu zginęła 26 – letnia mieszkanka Żuromina. Młoda dziewczyna, kierowca peugeota, wyprzedzała TIR-a. Nagle przestała panować nad samochodem i uderzyła w ciężarowy samochód, który nadjeżdżał z naprzeciwka. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż peugeot zdążył wyminąć Scanię i zjechał na prawy bok. W tym momencie przestał on panować nad pojazdem. Prawdopodobnie przyczyną tego były powiewy wiatru. Niektórzy twierdzą, że kierowca peugeota zrobił zbyt duży manewr i wówczas nie mógł zapanować nad dalszą jazdą. W efekcie samochód osobowy zderzył się z jadącym z naprzeciwka MAN-em. Oba duże samochody, Scania oraz MAN, znalazły się w rowie. Pozostałym kierowcom nic się nie stało.

&&

16 kwietnia o godzinie 20:00 zginął 37 – letni mieszkaniec Żuromina. Do wypadku doszło na łuku drogi tuż przed Zgagowem. Samochód marki Chrysler Stratus wypadł z jezdni i uderzył w drzewa. Jedno z nich złamało się, przygniotło samochód i kierowcę. O godzinie 20:17 na miejsce wypadku przybyła straż pożarna. Druhowie odcięli dopływ prądu i gazu, usunęli lewe drzwi samochodu przy pomocy narzędzi hydraulicznych i ewakuowali kierowcę. Lekarz stwierdził zgon. Przyczyną wypadku było najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

&&

21 kwietnia o godzinie 00:05 dwudziestoletni mieszkaniec Zielunia uderzył samochodem marki Fiat 126p w parkan kościoła w Syberii. Kierowca był pijany i wiózł ze sobą jeszcze czworo nietrzeźwych nastolatków. Płot przy kościele został zniszczony, maluch nadaje się na złom a kierowcę malucha zatrzymano do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

&&

Po raz kolejny prosimy o rozwagę na drodze. Niezależnie czy jest to zima, czy też lato, warunki atmosferyczne mogą Was, kierowców pojazdów niemile zaskoczyć. Zachowajmy rozsądek za kierownicą. Nie wsiadajmy do pojazdów po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że nie tylko sobie ale także innym możemy wyrządzić krzywdę.

Foto: Zbiory własne

o autorze

Redakcja