Z początkiem września ruszyły jesienne ramówki stacji telewizyjnych. Wśród nowości znalazły się seriale dokumentalne i telewizyjne o pracy strażaków.

TVP

Na głównych antenach Telewizji Polskiej niestety nie znajdziemy ‘strażackich’ pozycji, ale w poniedziałek na antenie TVP 3 Opole ruszył premierowy sezon serialu dokumentalnego ‘Ognista rota’.

To pierwsza taka produkcja regionalna zakrojona na dużą skalę. Pokażemy w niej wyzwania z jakimi mierzą się opolscy strażacy. Przyjrzymy się ich pracy „od kuchni”. Pokażemy ludzi, którzy bez wahania ruszają na ratunek innym – powiedziała Alicja Holik, scenarzystka i reżyserka produkcji.

Pierwszy odcinek został już wyemitowany, znajdziecie go >tutaj<. Kolejne w każdy poniedziałek o godzinie 19.10.

TVN Turbo

Stacja TVN Turbo dla swoich widzów przygotowała nowy serial dokumentalny ‘Służby ratownicze’.

W nowym programie TVN Turbo zobaczymy kulisy prawdziwych akcji ratowniczych, poznamy strażaków i ratowników Wodnego i Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Premiera w niedzielę 16 września o godzinie 14.45.

Polsat

Polsat postawił na amerykański serial telewizyjny ‘Jednostka 19’ (‘Station 19’). Został wyprodukowany przez Shondaland oraz ABC Studios, jest spin-offem serialu Chirurdzy. Pierwszy sezon to dziesięć odcinków, za oceanem był emitowany od 22 marca do 17 maja br. na antenie ABC.

Serial opowiada o życiu prywatnym i zawodowym grupy strażaków z tytułowej dziewiętnastej  jednostki straży pożarnej w Seattle znajdującej się trzy przecznice od szpitala Sloan Memorial znanego z „Chirurgów”

Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany 20 września o godzinie 20 na antenie Super Polsat.

https://www.youtube.com/watch?v=rOoLSRCmd1c

Foto. TVN Turbo, KP PSP Kędzierzyn-Koźle

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl