Remiza.pl to nie tylko serwis informacyjny, ale przede wszystkim społecznościowy. Idąc na przeciw akcji #zostańwdomu uruchomiamy projekt „Serwery gier”. Uruchamiamy pierwszy z serwerów, dzięki któremu możemy zagrać, wszyscy razem w Counter – Strike 1.6. 

Czym jest Counter – Strike? (skrót CS, poprzednio Half-Life: Counter-Strike) – gra komputerowa z gatunku first-person shooter, stworzona przez Minha „Gooseman” Le’a i Jessa „Cliffe” Cliffe’a 19 czerwca 1999 i będąca modyfikacją („modem”) gry Half-Life. Początkowo Counter-Strike wymagał do działania Half-Life’a, jednak wraz z upływem czasu stworzono kolejne jego wersje, które przekształciły się w samodzielne produkcje, jedynie korzystające z silnika oryginalnej gry.

Rozgrywka w Counter-Strike’u opiera się na walce antyterrorystów z terrorystami, w której jedna ze stron musi bronić bombsite’u (miejsce, gdzie podkłada się bombę) lub uwolnić zakładników, a druga podłożyć bombę albo pilnować zakładników. Gra została stworzona z myślą o grze w sieci, a dopiero z czasem, gdy jej popularność wzrosła, zostały opublikowane dodatki imitujące graczy (tzw. boty) umożliwiające grę w CS-a bez udziału żywych przeciwników.

Gra dostała wsparcie od Valve Software, dzięki czemu jest ciągle uaktualniania i została włączona do projektu Steam. Counter-Strike dość szybko zyskał ogromną popularność i stał się platformą turniejową na imprezach e-sportowych. (źródło: wikipedia)

Grę można pobrać bezpłatnie na platformie STEAM.

Serwer CS 1.6

Remiza.pl:  137.74.5.142:27015 

Remiza.pl #2 : 91.224.117.182:27015

o autorze

Redakcja