W minioną sobotę (tj. 6 lutego), około godziny 8.40 siedleccy strażacy zostali zadysponowani do pożaru domku wielorodzinnego przy ulicy Partyzantów. Na miejsce akcji przybyły alarmowo trzy zastępy z Państwowej Straży Pożarnej.

[galeria=9,prawa]Ogień opanował małe mieszkanie murowanego domu wielorodzinnego z poddaszem. W pomieszczeniach panowało bardzo duże zadymienie, dlatego strażacy prowadzili działania gaśnicze w aparatach ochrony dróg oddechowych. Podano prąd wody z linii szybkiego natarcia oraz rozwinięto jedną linię gaśniczą.

W celu przewietrzenia pomieszczeń użyto wentylatora oddymiającego. W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał, a ratownicy w obecności policji dokonali przeszukania pozostałych lokali w budynku, gdzie nie stwierdzono żadnych osób poszkodowanych. Z mieszkania wyrzucono popalone i tlące się jeszcze przedmioty wyposażenia, a następnie dogaszano je.

[galeria=11,lewa]Usunięto też część drewnianej podłogi w celu lokalizacji ewentualnych ukrytych zarzewi ognia. Dowódca akcji zdecydował o wezwaniu pogotowia gazowego i energetycznego.

Odcięli oni odpowiednio dopływ gazu i prądu – brak klucza do skrzynki gazowej spowodował konieczność przecięcia kłódki przez strażaków w celu umożliwienia dostania się do niej pracownikom pogotowia gazowego. Przyczyną pożaru najprawdopodobniej był zaprószenie ognia przez właściciela mieszkania, jednak według sąsiadów mogło to być podpalenie. Akcja trwała około 2 godzin.

Siły i środki:

  • Volvo FL 6 – GBA 2/17 381[M]21 z JRG 1 Siedlce,
  • Man TGL12.240 – GBA 2,5/25 382[M]21 z JRG 2 Siedlce,
  • Man LE 18.280 – GCBA 5/32 382[M]25 z JRG 2 Siedlce,
  • radiowóz policyjny,
  • pogotowie gazowe i energetyczne.

Foto: Piotr Strzałek

o autorze

Redakcja