W sobotę 20.10.2013r. około godziny 19:00 na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Siepietnica (woj. podkarpackie) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Na miejsce zdarzenia został zadysponowany zastęp z Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Ochotnicy z ościennych jednostek:&dwa zastępy z OSP KSRG Skołyszyn oraz jeden zastęp z OSP KSRG Święcany. Do działań wezwano również&cztery karetki ze Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oraz jedna karetka z Szerzyn – PSPR Tarnów. Na miejscu pracowali również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Prawdopodobnie przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującą samochodem osobowym marki Renault 19,&doprowadzając do czołowo-bocznego zderzenia z Renault Megane.

W wyniku kolizji rannych zostało siedem osób. Poszkodowani zostali przetransportowani do pobliskich szpitali w Jaśle oraz Gorlicach. Policjanci ustalili, iż kierujący oba pojazdami byli trzeźwi.

Na czas prowadzonych działań policja wyznaczyła objazdy przez miejscowośc Harklowa. Utrudnienia na drodze relacji Jasło-Gorlice potrwały do godziny 21:30.

o autorze

Redakcja