Wczorajszego dnia Państwowa Straż Pożarna przy pomocy OSP odnotowała 1666 interwencji, w tym: 1334 związanych z silnym wiatrem (najwięcej  w województwach: mazowieckim – 294, łódzkim – 176 i śląskim – 118) oraz 332 związane z opadami deszczu (najwięcej w województwach: podkarpackim – 145, małopolskim – 99 i śląskim – 44).

Rannych zostało 5 osób (w województwach: łódzkim – 2 osoby, wielkopolskim, świętokrzyskim, kujawsko-pomorskim – po 1).  Doszło do uszkodzenia 29 budynków mieszkalnych i 20 gospodarczych (najwięcej w województwach: mazowieckim, śląskim i wielkopolskim). Nie przeprowadzano ewakuacji osób.

Awarie energetyczne spowodowane silnym wiatrem wystąpiły w województwie podlaskim – w kulminacyjnym momencie bez prądu pozostawało 7370 odbiorców  i  lubelskim– 617 odbiorców (usunięte w godzinach wieczornych).

Według stanu na godz. 6.30 5 października br. awarie energetyczne występują na terenie województwa podlaskiego – 2 646 odbiorców bez prądu (98 stacji transformatorowych).

Źródło: RCB

o autorze

Mateusz
Pomysłodawca i twórca Polskiego Serwisu Pożarniczego – Remiza.pl. W serwisie zajmuje się dosłownie wszystkim – od administracji serwisu po redagowanie nadesłanych tekstów. Straż pożarna to jego życie, co zresztą widać. Na co dzień strażak – ochotnik, który wdraża w życie pomysły oraz nowe funkcje w naszym serwisie.