W dniu czternastego stycznia br., w godzinach wieczornych, dyspozytor otrzymał zgłoszenia o wypadku drogowym. Cała zdarzenie toczyło się w miejscowości Skarżsko-Kamienna, na drodze krajowej numer 7. W wypadku brały udział trzy pojazdy. Na miejsce zdarzenia przybyły cztery zastępy straży pożarnej.

W wypadku brały udział dwa samochody osobowe ( VW Golf i Opel Vectra ), oraz ciężarowy Iveco. Golf i Iveco znajdowały się na drodze, natomiast Vectra w rowie. Kierująca (40-letnia kobieta) Golfa zginęła na miejscu, kierowca Iveco nie [galeria=5,prawa]odniósł żadnych obrażeń, natomiast pasażerowie Vectry odnieśli liczne obrażenia i zostali zabrani przez ratowników medycznych do szpitala przed przybyciem strażaków na miejsce zdarzenia. Kierowca Vectry postanowił oddalić się& z miejsca wypadku. Jak doszło do tego tragicznego zdarzenia? Z relacji świadków wynika, że kierowca Opla Vectry uderzył jadącego przed nim VW Golfa, który z kolei zderzył się czołowo z ciężarowym Iveco.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działania, [galeria=4,lewa]odłączenia instalacji gazowej w Golfie i akumulatorów w pojazdach, oraz uprzątnięciu pozostałości po samochodach. Zlikwidowano również wycieki płynów eksploatacyjnych. Po zakończeniu czynności policyjnych, strażacy mogli przystąpić do uwolnienia denata przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Droga została całkowicie zablokowana, a policjanci zorganizowali objazdy.

Foto:
KP PSP Skarżysko Kamienna i PolskaLokalna.pl

o autorze

Redakcja