W dniu wczorajszym doszło do wypadku, który miał miejsce tuż po godzinie 9:00 w Skarżysku Kamiennej (woj. świętokrzyskie) na drodze krajowej nr 7 zderzyły się dwa pojazdy: samochód ciężarowy marki Mercedes oraz autobus. Trzy osoby zostały odwiezione do szpitala.

W zderzeniu brał udział autobus kursowy jadący z Przemyśla do Słubic, którym jechało 11 osób. Krajowa „siódemka”, która prowadzi z Żukowa k. Gdańska przez Warszawę do granicy ze Słowacją w Chyżnem była zablokowana przez blisko 3 godziny, w obu kierunkach na odcinku Szydłowiec – Skarżysko Kamienna, gdzie doszło do wypadku.

Dwie osoby z autokaru i kierowca ciężarówki trafili do szpitala – poinformował rzecznik prasowy KMP w Skarżysku Kamiennej, Mariusz Sokołowski. – Osoby jadące autokarem odniosły najprawdopodobniej lekkie obrażenia, zostały pokaleczone przez odłamki szkieł. Cięższe obrażenia ma natomiast kierowca ciężarówki, któremu strażacy pomogli wydostać się z pojazdu. – dodaje.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autobusu uderzył w skręcający z drogi E7 w ul. Piłsudskiego samochód. Kierowca samochodu ciężarowego jadący od strony Kielc sygnalizował chęć skrętu w ulicę Piłsudskiego pomimo, że jechał prosto. Ostateczną wersję wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone przez Komendę Powiatową w Skarżysku.

o autorze

Redakcja