Dnia osiemnastego grudnia br. do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Bytowie, otrzymano zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 9 zastępów. Niestety, dwie osoby zmarły na miejscu, a dwóch strażaków zostało poszkodowanych. Cała akcja toczyła się w miejscowości Skwierawy.

Powodem zapalenia się budynku, była praca spawalnicza – wykonywana na parterze domu, przez hydraulika i męża właścicielki gospodarstwa, niestety pożar powstał na strychu. Pracujący mężczyźni zostali powiadomieni przez właścicielkę o dymie, który wydobywa się z dachu. Szybko udali się w to miejsce w celu ugaszenia pożaru. Niestety przez dłuższy czas nie wychodzili, zaniepokojona kobieta wezwała straż pożarną.

[galeria=3,prawa]Ze strychu wydobywał się gęsty dym, kiedy pierwsze zastępy przyjechały na miejsce zdarzenia. Jednak bez zastanowienia, kilku strażaków weszło do środka w celu poszukiwania mężczyzn. Po kilkudziesięciu sekundach strażacy wynieśli ciała dwóch mężczyzn – niestety, lekarz stwierdził zgon na miejscu. Przyczyną śmierci tych Panów było zatrucie się dymem.

[galeria=2,lewa]Jednak to nie wszystko, dwóch strażaków zostało poszkodowanych.
Jeden strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej – uległ lekkiemu poparzeniu twarzy, natomiast drugi strażak z Państwowej Straży Pożarnej – zatruł się lekko dymem. Właścicielka wraz z czwórką dzieci została bez dachu nad głową – cały budynek mieszkalny został zniszczony.

Straty oszacowano na 90 000 zł. W akcji brało udział 9 zastępów (sześć zastępów z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz trzy zastępy z Państwowej Straży Pożarnej ), co łącznie daje 35 strażaków na miejscu zdarzenia.

Foto: KP PSP Bytów

o autorze

Redakcja