Tylko jedna oferta wpłynęła do Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w przetargu na dostawę drabin.

Dla przypomnienia, przedmiotem postępowania jest dostawa dwóch samochodów specjalnych z drabiną mechaniczną na podwoziu wyprodukowanym nie wcześniej niż w 2018 roku z napędem 4×2, silnikiem o mocy min. 220 kW, skrzynią biegów półautomatyczną lub automatyczną i kabiną dwudrzwiową, jednomodułową, trzymiejscową w układzie miejsc 1+2 lub 1+1+1. Zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję, a platforma w formie podestu roboczego. Za kabiną na całej szerokości ma znajdować się wysoka skrytka na sprzęt.

Komenda wymaga drabiny mechanicznej napędzanej hydraulicznie o wysokości ratowniczej minimum 40 metrów z ostatnim przęsłem łamanym i koszem ratowniczym o udźwigu minimum 400 kilogramów i wyposażonym w działko wodno-pianowe o wydajności min. 1600 l/min.

W wyznaczonym terminie do zamawiającego wpłynęła tylko jedna oferta, została złożona przez firmę Fire-Max, przedstawiciela firmy Magirus w Polsce. Jej wartość to 6 796 980 zł brutto, natomiast budżet zamawiającego to 6 764 000 zł brutto.

Jeśli Komenda dołoży brakujące pieniądze – prawie 33 tys. zł – i umowa zostanie podpisana drabiny do połowy grudnia trafią do Komendy Miejskiej PSP w Tychach i Komendy Powiatowej PSP w Będzinie.

Foto. FM

o autorze

Redakcja/Łukasz