Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach ogłosiła kolejny przetarg na dostawę wozów dla podległych komend powiatowych i miejskich.

Przedmiotem postępowania jest dostawa trzech samochodów:

Lekkiego samochodu specjalnego przeciwgazowego z kabiną trzyosobową na podwoziu 4×2 i zabudową z materiałów odpornych na korozję w układzie skrytek 3+3+1 (po bokach rolety, z tyłu klapa).  Wyposażony będzie m.in. w 16 kompletnych aparatów ODO, 40 masek, 24 butle powietrzne po 6 litrów każda i sprężarkę spalinową do napełniania butli.

Lekkiego samochodu ratownictwa technicznego z kabiną trzyosobową na podwoziu 4×2. Komenda nie wymaga dostarczenia sprzętu ratownictwa technicznego, należy wykonać jedynie mocowania na sprzęt posiadany przez użytkownika. Wykonawca wraz z samochodem musi dostarczyć łódź do działań ratowniczych z przyczepą.

Samochodu specjalnego – cysterny. Zestaw powinien składać się z ciągnika siodłowego 4×2 z silnikiem o mocy min. 400 KM i naczepy-cysterny o pojemności 18 000 – 20 000 litrów wyposażonej w motopompę M 16/8, węże tłoczne W-52,75,110, węże ssawne A lub B 110, rozdzielacz kulowy, prądownice, klucze, mostki przejazdowe, stojak hydrantowy itp.

Odbiorcy

Samochód typu SLPgaz trafi do Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie, gdzie zastąpi Forda Transita z 2002 roku będącego na wyposażeniu JRG 1. Lekki samochód ratownictwa technicznego z łodzią otrzyma Komenda Powiatowa PSP w Wodzisławiu Śląskim. Natomiast nowa cysterna zastąpi wysłużony zestaw znajdujący się na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Dąbrowie Górniczej.

Całe zamówienie powinno zostać zrealizowane do końca listopada br.

Foto. FB/JAWORZNO112

o autorze

Redakcja/Łukasz