W dniu dzisiejszym około godziny czwartej rano wybuchł pożar w punkcie gastronomicznym nad jeziorem w miejscowości Ślesin (powiat koniński).

Informacja o pożarze punktu gastronomicznego nad jeziorem wpłynęła do MSK w Koninie około godziny czwartej rano. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy OSP Ślesin oraz zastęp JRG 1 z Konina. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że płonie bar przy jeziorze na tzw. plaży term ślesińskich.

W&chwili przybycia strażaków pożarem objęta była konstrukcja drewnianego budynku od strony jeziora oraz plandeki nad częścią, w&której znajdowały się stoliki dla gości oraz bilard. Przybyli strażacy odłączyli zasilanie energii elektrycznej oraz podali dwa prądy gaśnicze w natarciu na palący się budynek. Po stłumieniu ognia przystąpiono do oddymiania pomieszczeń i usuwania spalonych mebli oraz innych przedmiotów w celu całkowitego dogaszenia pogorzeliska.

W wyniku pożaru spaleniu uległa jedna ze ścian baru oraz jego wyposażenie. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyn tego pożaru prowadzi policja.

Źródło: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja