Wczoraj około godziny 15:30 w miejscowości Słopnice doszło do dużego pożaru zabudowań gospodarczych. Aż 48 strażaków walczyło z żywiołem i broniło budynku mieszkalnego, który znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie płonącego zabudowania. 

Do zdarzenia doszło 25 grudnia, około godziny 15:30. Oficer dyżurny straży pożarnej odebrał zgłoszenie o pożarze zabudowań gospodarczych w miejscowości Słopnice. Natychmiast zaczął dysponować na miejsce zdarzenia znaczne siły i środki. Przybyli na miejsce strażacy w wyniku rozpoznania stwierdzili, że płonie pomieszczenie gospodarcze w wyniku którego zagrożony jest budynek mieszkalny. Przede wszystkim podano prądy gaśnicze w obronie tego najważniejszego budynku, aby ratować dobytek i mienie pogorzelców. Na szczęście nikt w tym przykrym zdarzeniu nie ucierpiał.

Pożar zniszczył więźbę dachową oraz pokrycie dachu, a woda używana do akcji gaśniczej przedostała się na parter. Działania strażaków zakończyły się przed godziną 18.00. Straty oszacowano wstępnie na 130 000 złotych, zaś wartość uratowanego mienia na 150 000 zł.

o autorze

Redakcja