27 grudnia 2016 roku w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyworach Dużych (gm. Domanice, pow. siedlecki) odbyło się uroczyste ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz nadanie drużynowego proporca dla młodych druhów.

Uroczystą zbiórkę uświetniła obecność przedstawicieli władz gminny, członków ZG ZOSP RP w Domanicach oraz strażaków z jednostek OSP z terenu gminy Domanice. W okolicznościowych przemówieniach wszyscy goście wspomnieli o tym, że praca z młodzieżą to najlepsza inwestycja w przyszłość jednostki. Po części oficjalnej dla młodych przygotowano poczęstunek oraz dyskotekę strażacką.

received_1213073155445352
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Przyworach Dużych wznowiła swą działalność w lipcu 2015 roku. To wtedy z inicjatywy dh Sławomira Kruszewskiego (obecnego opiekuna MDP) odbyło się spotkanie organizacyjne, na którym 12 osób postanowiło włączyć się w to przedsięwzięcie.

Od tamtej pory młodzi strażacy uczęszczają na zbiórki, na których przyswajają wiedzę z zakresu ratownictwa i pożarnictwa, by godnie zastąpić w przyszłości starszych druhów. Drużyna z pomocą starszych podejmuje różne inicjatywy społeczne oraz nieustannie doskonali swoją wiedzę praktyczną na ćwiczeniach. Obecnie grupa liczy 18 osób, w tym 4 dziewczyny.

Więcej zdjęć i informacji o działalności zarówno OSP jak i MDP na tej stronie.

o autorze

Redakcja