W dniu 31 października 2008 w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie XVIII turnusu słuchaczy Studium Dziennego. 

Po prawie dwóch miesiącach szkolenia unitarnego, z czego około 6& tygodni miało miejsce na poligonie w Kościelcu oraz pozostała część w szkole w Krakowie, słuchacze złożyli uroczyste ślubowanie, które poprzedziła msza święta w pobliskim kościele.

O godzinie 11:00 na placu wewnętrznym szkoły młodzi strażacy ślubowali:

„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”

[galeria=6,srodek]

Ślubowanie przyjął Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie bryg. Bogusław Kogut. W uroczystości tej uczestniczyli tacy goście jak:&

Komendant Główny PSP nadbryg. Wiesław Leśniakiewicz, komendanci wojewódzcy, miejscy oraz powiatowi, byli komendanci Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, Poseł na Sejm RP Pan Wiesław Woda, przedstawiciele władz województwa i miasta Krakowa oraz rodziny ślubujących.

[galeria=7,srodek]

Po uroczystości słuchacze wraz z rodzinami wrócili do domów na kilkudniową przepustkę. Młodym adeptom sztuki pożarniczej życzymy powodzenia na nowyej drodze życia oraz tylu powrotów ilu wyjazdów.

Materiały zdjęciowe pochodzą ze strony SA PSP w Krakowie oraz strony KG PSP.

o autorze

Redakcja