29 października 2021 roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie 87 słuchaczy XXXI turnusu kształcenia dziennego.

To tak ważne w życiu każdego strażaka wydarzenie poprzedzone zostało koncelebrowaną Mszą Świętą odprawioną w pobliskim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Główna część zorganizowanego na placu wewnętrznym Szkoły wydarzenia rozpoczęła się w samo południe od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Głównego PSP nadbryg. Arkadiuszowi Przybyle przez dowódcę uroczystości bryg. Tomasza Muchę. Po dokonaniu przeglądu i powitaniu pododdziałów, zajęciu przez zaproszonych gości miejsc na trybunie honorowej głos zabrał Komendant Szkoły mł.bryg. Marek Chwała. Zwracając się do bohaterów dzisiejszego święta oraz towarzyszących im bliskich, podziękował za wyrozumiałość i dojrzałe podejście do przyjętych obostrzeń i ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

Serdecznie gratuluję. Zmiana środowiska, miejsca zamieszkania, dyscyplina, nauka. Nie jest to proste i łatwe, ale Wam się udało (…) Życzę Wam dalszych sukcesów w nauce, jak najlepszych ocen. Niebawem wyjedziecie ratować życie, zdrowie oraz mienie, ale proszę was abyście zawsze pamiętali o słowach ślubowania. Watro do nich wracać, warto sobie o nich przypominać. Jest to bardzo ważne w naszej służbie (…) Polski strażak stał się najlepszym materiałem eksportowym, dlatego proszę Was abyście zrobili wszystko aby tak pozostało…” – powiedział, zwracając się do składających ślubowanie nadbrygadier Arkadiusz Przybyła

Rangę wydarzenia podniosło także liczne grono przybyłych gości. Swoją obecnością wyrazy szacunku i uznania dla strażackiej służby na rzecz systemu bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, a nade wszystko ślubujących, wyrazili przedstawiciele władzy centralnej i samorządowej, kierownicy zaprzyjaźnionych służb, instytucji i organizacji. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Wojska Polskiego w Krakowie.

Opracowanie: na podstawie materiałów SA w Krakowie – Wydział Prasowy KG PSP
Zdjęcia: mł bryg. Piotr Sowizdraniuk, Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie

psp

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl