Strażacy w ostatnich dniach, mieli dość pełne ręce roboty. Wczoraj do pierwszej kolizji doszło w Zagórowie, tutaj samochód wjechał w dom. Do drugiej bardzo groźnej kolizji doszło przedwczoraj w Słupcach na ul. Wspólnej, kiedy to kierująca VW wjechał na tory i zaklinowała się po między torami. Na szczęście w obydwóch kolizjach nikt nie ucierpiał.

Zacznijmy od początku:


Do pierwszego zdarzenia
strażacy wyjechali dnia jedenastego stycznia br., około godziny popołudniowej. Cała akcja toczyła się w miejscowości Zagórowie. Policja ustaliła, że kierowca Opla Vectry nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, przez co uderzył bokiem pojazdu w szczyt budynku mieszkalnego i słup energetyczny. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

[galeria=3,prawa]Do miejsca zdarzenia zostały wysłane dwa zastępy (OSP Zgórów i PSP Słupca). Po przybyciu strażaków na miejsce kolizji, zabezpieczyli teren akcji, odłączyli akumulator i instalację gazową w pojeździe. Po krótkim czasie dojechało pogotowie energetyczne – w celu odłączenia prądu,a pogotowie drogowe zabrało pojazd. Całe zdarzenia trwało prawie dwie godziny.

Do drugiej kolizji doszło dnia dziesiątego stycznia br., około godziny w pół do ósmej, dyspozytor otrzymuje zgłoszenie o pojeździe, który znajduje [galeria=2,lewa]się na torach w miejscowości Słupcy, przy ulicy Wspólnej. Kierująca VW wpadła w poślizg, gdzie następnie wjechała na przejazd kolejowy i zatrzymała się& pomiędzy torami. Niestety, zbyt wysokie krawężniki i śliska nawierzchnia, nie pozwalały wyprowadzić pojazdu na drogę. Po krótkim czasie, szlabany opuściły się, co sygnalizowało& o zbliżającym się pociągu – jednak kobieta nadal nie wychodziła z pojazdu.

[galeria=5,prawa]Jadący strażak na służbę , swoją zdecydowaną postawą w ostatniej chwili zmobilizował kobietę do opuszczenia samochodu osobowego. Chwilę później pociąg uderza dość mocno w pojazd i przesuwa go kilkanaście metrów dalej. Strażacy z PSP Słupcy odłączyli akumulator, uprzątnęli płyny eksploatacyjne i pozostałości plastikowe po pojeździe. Cała akcja trwała około dwie godziny.

&Foto: KP PSP Słupca

o autorze

Redakcja