Dzisiaj w godzinach porannych do dyżurnego SK KP PSP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym z bloków przy ul. Pułaskiego w Słupcy (woj. wielkopolskie). Do zdarzenia zadysponowano zastępy z PSP oraz OSP.

Po przyjeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji, wspólnie z patrolem Policji przystąpiono do ewakuacji lokatorów z klatki schodowej, w której doszło do wybuchu ognia. Na balkonie na najwyższej kondygnacji uwięziona została starsza kobieta, która nie zdołała uciec przed pożarem. Gęsty tym odciął jej drogę ucieczki.

Jeden ze strażaków przeskoczył z sąsiedniego okna na balkon, a następnie podał swoją maskę powietrzną poszkodowanej. W dalszej części działań kobieta została podjęta przez ratowników na podnośniku hydraulicznym i przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

W wyniku pożaru poszkodowana została 76-letnią kobieta, którą przetransportowano do szpitala. Jej stan jest stabilny – obecnie przebywa na oddziale chorób płuc.

Działania ratowników trwały łącznie trzy godziny. Na chwilę obecną nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Nieoficjalnie mówi się o zwarciu instalacji elektrycznej.

Wideo: Kurier Słupecki

o autorze

Redakcja