Trzy lata temu strażacy podjęli próbę wejścia na szczyt. Niestety nie udało się, ze względu na brak przygotowania na atak zimy. Na szczęście ich determinacja była na tyle silna, iż spróbowali raz jeszcze. Tym razem się udało, jednak łatwo nie było!

Mont Blanc ma wysokość 4 810,45 m n.p.m. i jest najwyższym szczytem Alp. Podczas wchodzenia na szczyt największym zagrożeniem są spadające kamienie, lawiny czy wpadnięcie do szczeliny lodowcowej. Wyzwania podjęli się:&Łukasz Trocki,&Piotr Pytlos,&Łukasz Kołodziejski,&Mariusz Rybak i&Jędrzej Banasik.&Bez wsprarcia rodziny oraz sponsorów wyprawa by się nie odbyła.

Niestety z tej piątki, tylko trzem członkom ekipy udało się wejść na sam szczyt. Był to: Kołodziejski, Banasik oraz Pytlos. Pozostali musieli zrezygnować ze względu na silne bóle głowy, obrzęki i nudności. Takie objawy są początkami choroby wysokościowej.

Dzięki temu, że razem pracują znają swoje możliwości i ufają sobie nawzajem. Praca strażaka wymaga siły, wielkiej rozwagi, a także ogromnego spokoju, gdyż od tego zależy życie i zdrowie każdego ratownika oraz ludzi, których ratują. Te cechy są niezbędne również podczas wyprawy w góry.&

Jednak na tym nie koniec. Ratownicy już planują kolejną wyprawę… Następnym celem do zdobycia jest&azjatycki Elbrus (najwyższy szczyt Kaukazu, ma wysokość&5&642&m n.p.m.)

o autorze

Redakcja