Do potężnego wybuchu gazu doszło dzisiaj w nocy około 02:19 w Słupsku (woj. pomorskie) w kamienicy przy ul. Krasińskiego. Budynek jest poważnie zniszczony, gdyż po eksplozji wybuchł pożar. Do wybuchu najprawdopodobniej doprowadził 22-letni kierujący, który uderzył w znajdującą się na zewnątrz budynku skrzynkę gazową i uciekł z miejsca wypadku.&

Mężczyzna, którego tożsamość została już ustalona miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Zostanie on przesłuchany po tym, jak wytrzeźwieje.

Do akcji ratunkowej zadysponowano 21 zastępów, łącznie około 88 strażaków, w tym wyposażoną w specjalistyczny sprzęt grupę ratownictwa technicznego oraz grupę poszukiwawczą z psami z Gdańska. Strażacy wraz ze specjalnie wyszkolonymi psami przeszukali teren, by mieć pewność, że nikt nie znajduje się pod gruzami. Na szczęście nie ma ofiar.

&W budynku doszło do zawalenia się ok. jednej czwartej dwukondygnacyjnego budynku. Wypadła cała ściana od strony ulicy, zawalił się sufit strychu i pierwszego piętra. – powiedział Arkadiusz Woronic, rzecznik PSP w Słupsku. – Ewakuowano mieszkańców 11 mieszkań, w sumie 20 osób. Trzy z nich zostały odwiezione do szpitala. – dodaje.

Na miejscu jest policja, prokurator i inspektor nadzoru budowlanego. Lokatorom przedwojennej kamienicy, którzy stracili dach nad głową pomoże miasto organizując lokale zastępcze. Całkowicie zniszczonych jest 10 mieszkań. Kamienica nadaje się tylko do rozbiórki. Ze względu na stan kamienicy okolice miejsca wybuchu zostały wyłączone z ruchu kołowego i ruchu pieszych.

Foto: Gp24.pl

o autorze

Redakcja