W niedzielę 30 maja  nad Jeziorem Mucharskim w powiecie wadowickim odbyły się ćwiczenia ratownicze, które zorganizowano w ramach projektu „Bezpieczna Małopolska”.

Organizatorem ćwiczeń była Fundacja Służby Ratunkowe RP przy współpracy Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego i Zintegrowanej Służby Ratowniczej.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że rozpędzony samochód uderzył z impetem w obwałowanie Jeziora Mucharskiego. Siła uderzenia, była na tyle mocna, że z pojazdu wprost do jeziora wypadły dwie osoby, a trzy zostały zakleszczone w pojeździe. Dodatkowo jeden ze świadków zdarzenia, próbował ratować osoby znajdujące się w wodzie, ale ze względu na opadnięcie z sił sam stał się również osobą poszkodowaną.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie gotowości ratowniczej jednostek biorących udział w manewrach, a także wypracowanie procedur współdziałania jednostek współpracujących z Systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego – mówi Dawid Burzacki, koordynator manewrów.

W ćwiczeniach udział wzięły zastępy z OSP Mucharz, OSP Koziniec-Centrum i OSP Jawiszowice oraz Wodne Pogotowie Ratunkowe i Zintegrowana Służba Ratownicza.

Foto. 112malopolska.pl 

o autorze

Redakcja/Łukasz