16 listopada 2017 roku o godzinie 5:52 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu mieszkalnego w Dubinach przy ulicy Zajęczej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej przystąpiono do gaszenia drewnianego budynku jednorodzinnego z jednoczesnym przeszukiwaniem pomieszczeń. Po chwili strażakom udało się odnaleźć i ewakuować na zewnątrz 49-letniego nieprzytomnego mężczyznę. Przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej poszkodowanego. Po przyjeździe na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego strażacy przekazali ratownikom medycznym osobę poszkodowaną, którzy dalej prowadzili czynności mające na celu przywrócenie funkcji życiowych. Niestety mężczyzny nie udało się uratować a będący na miejscu lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon.

W akcji gaśniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej i 21 strażaków z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Hajnówce, OSP Mochnate i OSP Nowokornino oraz Grupa Operacyjna z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce.

Foto. KP PSP Hajnówka

o autorze

Redakcja/Łukasz