W Brzegach Dolnych koło Ustrzyk Dolnych znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn podczas gaszenia pożaru budynku. Jak udało się dowiedzieć, znalezieni mężczyźni byli bezdomni. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że osoby te prawdopodobnie nie miały stałego miejsca zameldowania.

Zdarzenie miało miejsce dzisiaj – 14 września 2008 roku, około godziny 5 rano. Pożar ogarnął drewniany dom, do którego nie były podłączone żadne media. Zwęglone ciała zmarłych znaleziono wewnątrz budynku. Rzecznik prasowy podkarpackiej policji nadkom. Mariusz Skiba dodaje, że zostanie wszczęte postępowanie mające na celu wyjaśnienie zaistaniłego zdarzenia.

Sytuacja ta zapewne rozpoczynie szereg wypadków, które jak co roku mają miejsce w okresie, kiedy na zewątrz temperatura spada, na przełomie jesieni i zimy, poczynając od wrześniowych przymrozków. Niestety ich liczba jest co raz to większa. Osoby nie majace dachu nad głową, śpią w barakach, opuszczonych domach i altankach, czy w końcu w zsypach i śmietniakach.

Aby doszło do tragedii wystarczy nie wiele. Oprócz spaleń , mamy też doczynienia z zaczadzeniami czy w końcu z zamarznięciami. Problem ten nie dotyczy wyłącznie bezdomnych, ale całej społeczności. Nie odwracajmy głowy od potrzebujących. Jeśli sami niemożemy pomóc doraźnie, wystarczy telefon do odpowiednich organizacji np. Ośrodka Pomocy Społecznej.

o autorze

Redakcja