W nocy z soboty na niedzielę w powiecie ostródzkim w województwie warmińsko-mazurskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Po godzinie 1.30 w miejscowości Wynki kierujący samochodem osobowym zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Osobówką podróżowały trzy osoby. 

Do akcji ratowniczej wyjechały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze z ostródzkiej JRG oraz ochotnicze straże pożarne z Łukty i Worlin. Strażacy na miejscu zdarzenia zastali potężnie rozbite auto, w którym uwięzieni byli nieprzytomni kierowca i pasażer. Drugi pasażer znajdował się poza pojazdem. Strażacy usunęli dach samochodu przy pomocy ratowniczych narzędzi hydraulicznych i wydobyli ciężko rannych. Równolegle pomoc medyczną otrzymał, drugi pasażer. Był przytomny, jednak posiadał liczne obrażenia i został zabrany do szpitala. Nieprzytomni mężczyźni byli w stanie krytycznym. U jednego z nich stwierdzono brak czynności życiowych. Strażacy wraz z ratownikami medycznymi podjęli akcję reanimacyjną. Mimo kilkudziesięciominutowej walki o życie młodego mężczyzny nie udało mu się przywrócić czynności życiowych. Lekarz stwierdził zgon. Z pomocą przyleciał również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, do którego przetransportowano nieprzytomnego kierowcę auta. Chwilę przed odlotem ranny stracił czynności życiowe. Był reanimowany, ale i tym razem akcja reanimacyjna okazała się nieskuteczna. W wyniku licznych obrażeń mężczyzna zmarł. Strażacy ponadto zabezpieczyli pojazd pod względem pożarowym oraz operację lądowania i startu śmigłowca HEMS. Droga była zablokowana blisko 3,5 godziny – poinformował st. kpt. Grzegorz Różański z KP PSP w Ostródzie.

Foto. PSP Ostróda 

o autorze

Redakcja/Łukasz