Dzisiaj około godziny 14.30 w miejscowości Trzcinica, na drodze krajowej nr 48 doszło do wypadku, w wyniku którego jedna osoba poniosła śmierć, a druga w stanie ciężkim została odwieziona do jasielskiego szpitala.

W zdarzeniu brały udział Fiat Uno i Misthubisi Pajero. Śmierć poniosła kierująca fiatem uno 45-letnia mieszkanka gminy Skołyszyn, zaś 57-letnia pasażerkę przewieziono do szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich stwierdzono u niej wstrząśnienie mózgu i ogólne potłuczenia. Kierowca i pasażer mitsubishi, nie odniósł obrażeń.

Z ustaleń przybyłych na miejsce wypadku policjantów wynika, że 30-letni kierowca mitsubishi, jadąc w kierunku Gorlic, nagle zjechał na przeciwny pas ruchu wprost pod najeżdżający samochód marki Fiat Uno. Doszło do czołowego zderzenia się pojazdów. Siłą uderzenia fiat został zepchnięty do przydrożnego rowu.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady, zbadali trzeźwość kierowcy mitsubishi. Wynik badania 0,00 promila.

Okoliczności tej tragedii będą wyjaśniane w toku postępowania przygotowawczego, które prowadzi Posterunek Policji w Jaśle.

Przybyli na miejsce strażacy musieli rozciąć karoserię Fiata Uno aby wyciągnąć z niego nieżyjącą 45 – letnią kobietę.

Źródło – Jasielski Portal Informacyjny, www.jaslo4u.pl

o autorze

Redakcja