Dzisiaj około godziny 18:00 do dyspozytora Stanowiska Kierowania KP PSP w Lęborku wpłynęło zdarzenie o&wypadku z udziałem motocyklisty na trasie Lębork-Cewice na drodze wojewódzkiej numer 212.

W zdarzeniu udział brał motocykl oraz samochód osobowy marki audi A6. Kierujący motocyklem na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, chcąc prawdopodobnie wyprzedzić jednego z trzech kolegów, którzy również poruszali się motocyklami.

Prawidłowo jadący kierowca Audi nie miał możliwości ucieczki przed zderzeniem, ponieważ w tym miejscu znajdują się barierki przeciwwypadkowe.&

Najpierw minął nas jeden motocykl, a po chwili zza zakrętu „wyskoczyły” następne motocykle, w tym jeden pędził naszym pasem ruchu mówi 40-letni kierowca audi. –&Nawet nie było gdzie uciekać, skierowałem tylko samochód na barierki, ale motocyklista i tak uderzył czołowo w nas.

Siła uderzenia była tak duża, że motocykl po zderzeniu z osobówką przeleciał w przeciwną stronę do jazdy przez barierki ochronne na pole, a samego motocyklistę wyrzuciło kilkanaście metrów dalej, również na pole. Niestety w wyniku zdarzenia 28-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego poniósł śmierć na miejscu.

Winę za ten tragiczny wypadek ponosi najprawdopodobniej motocyklista (nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania). Szkoda, że przepłacił za nie życiem. Przez parę godzin ruch odbywał się wahadłowo.&

Do działań zadysponowano zastęp z JRG Lębork, OSP Cewice, Pogotowie Ratunkowe oraz Policję.

o autorze

Redakcja